Logo projektu W drodze na najwyższe Szczyty Afryki

W drodze na najwyższe szczyty Afryki

W drodze na najwyższe szczyty Afryki

W drodze na najwyższe szczyty Afryki to mój autorski projekt, którego celem jest zdobycie najwyższych szczytów/miejsc w każdym afrykańskim kraju. Łącznie do zdobycia są 54 góry.

Logo projektu W drodze na najwyższe Szczyty Afryki
Logo projektu W drodze na najwyższe Szczyty Afryki

Afrykańskie góry na mapie

Najwyższe góry w Afryce, najwyższe góry w każdym państwie w Afryce, a zarazem wszystkie cele projektu oraz inne afrykańskie góry można znaleźć na specjalnie przygotowanej mapie:

Dotychczasowe wyprawy na afrykańskie szczyty

Do stycznia 2024 roku zorganizowałem kilkanaście podróży i wędrówek na 23 afrykańskie szczyty:  Kilimandżaro, Mount Meru i Ol Doinyo Lengai w Tanzanii, Mount Kenya w Kenii, Ruwenzori w Ugandzie, Karisimbi w Rwandzie, Mount Heha w Burundi, Mafinga Hills w Zambii, Sapitwa Peak w Malawi, Mount Iboundji i Mount Bengoué w Gabonie, Pico de São Tomé na Wyspach Świętego Tomasza i Książęcej, Königstein w Namibii, Otse Hill w Botswanie, Ras Dashen w Etiopii, Jebel Toubkal w Maroku, Mount Cameroon w Kamerunie, Mount Binga w Mozambiku, Mount Nyangani w Zimbabwe, Piton de la Petite Rivière Noire na Mauritiusie, Mount Afadjato i Mount Aduadu w Ghanie oraz Sare Firasu Hill w Gambii. Nie wszystkie góry udało się zdobyć. Więcej informacji o poszczególnych górach można też znaleźć na stronach poświęconych poszczególnym szczytom i wyprawom.

Nagroda za realizację projektu W drodze na najwyższe szczyty Afryki

Za konsekwencję w realizacji projektu w marcu 2017 roku otrzymałem wyróżnienie w kategorii „Wyczyn roku” podczas Kolosów 2016 w Gdyni, największego festiwalu podróżniczego w Polsce.

Kolos - Nagroda za realizację projektu W drodze na najwyższe szczyty Afryki
Nagroda za realizację projektu W drodze na najwyższe szczyty Afryki

Książka i album fotograficzny „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”

W październiku 2017 roku wydałem również pięknie ilustrowaną książkę/album fotograficzny dokumentującą wędrówki na najwyższe góry w Afryce. Książka to również wspomnienia podróży na afrykański kontynent. To dokumentacja pomysłu zdobycia najwyższych szczytów wszystkich państw afrykańskich. Opowiadam w niej o podróżach, podczas których wspiąłem się na wszystkie znajdujące się na mojej liście pięcio- i czterotysięczniki afrykańskie. Oprócz tego można w niej znaleźć także ciekawe wątki dotyczące prób ustalenia, która góra jest najwyższym wzniesieniem Zambii oraz Gabonu. To dlatego, że w Afryce nic nie jest oczywiste.

W albumie fotograficznym „W drodze na najwyższe szczyty Afrykize zdjęciami przyrody, zwierząt i gór z różnych państw Afryki znajdziesz w wspomnienia i ciekawostki na temat wędrówek po afrykańskich górach, safari i podróżowaniu po Afryce. Oczywiście są w nim też obszerne fragmenty poświęcone górom i podróżowaniu po wielu krajach Afryki. Polecam!

Album z pięknymi zdjęciami z Afryki - W drodze na najwyższe Szczyty Afryki

Najbliższy cel projektu

W 2023 roku celem projektu będzie wejście na Morne Seychellois, czyli na najwyższy szczyty Seszeli (najmniejszego państwa w Afryce). Następnym celem będzie Pico do Fogo na Wyspach Zielonego Przylądka. W dalszej kolejności spróbuję wejść na najwyższe szczyty Senegalu, Gwinei Bissau, Angoli, Beninu i Togo. A być może również Dżibuti, Somalilandu, Erytrei, Komorów oraz Madagaskaru.

Współpraca przy projekcie

Zainteresowanych współpracą przy realizacji projektu W drodze na najwyższe szczyty Afryki zapraszam do kontaktu. Dane kontaktowe można znaleźć w zakładce Współpraca i kontakt.