Robert Gondek na scenie

Pokazy zdjęć i spotkania podróżnicze

Pokazy zdjęć z podróży i spotkania podróżnicze

Ciekawe pokazy slajdów podróżniczych i pokazy zdjęć z odległych, egzotycznych i ciekawych krajów to obecnie jedna z najpopularniejszych form prezentacji dorobku podróżniczego. Korzystając z wieloletniego doświadczenia dzielę się własnymi przeżyciami. Z chęcią opowiadam o Afryce, o przyrodzie afrykańskiej i o miejscach, które odwiedziłem.

Od wielu lat oferuję tematyczne pokazy, dedykowane różnym grupom odbiorców. W ciągu dwunastu lat prowadziłem ponad 900 spotkań w całej Polsce dla wielu różnych grup odbiorców. Na mapie można zobaczyć miejsca, w których występowałem (oznaczone zielonym kolorem) i miejsca, w których w najbliższym czasie można posłuchać o moich podróżach (oznaczone czerwonym kolorem).

Spotkania podróżnicze

Spotkania podróżnicze odbywają się w ośrodkach kultury, bibliotekach, szkołach, przedszkolach, w klubach i kawiarniach podróżniczych oraz podczas festiwali podróżniczych. To również autorskie spotkania podróżnicze w formie online. Moje pokazy to profesjonalnie przygotowane multimedialne opowieści ilustrowane zdjęciami, filmami, ciekawym komentarzem oraz oryginalną muzyką z regionu, o którym opowiadam. To historie o miejscach, ludziach oraz przygody, które przeżyłem podczas podróży. Spotkania i pokazy podróżnicze odbywają się w całej Polsce, a ich tematyka zawsze jest indywidualnie dopasowywana do wieku i grupy odbiorców.

Robert Gondek na pokazie podróżniczym
Robert Gondek na pokazie podróżniczym

Nagradzane pokazy

Dodatkową rekomendacją moich spotkań autorskich z pewnością będzie informacja, że pokazy zdjęć w moim wykonaniu otrzymały już kilka nagród podczas festiwali podróżniczych. W maju 2014 roku podczas Festiwalu Podróżniczego w Środzie Wielkopolskiej prezentacja z wyprawy do Zambii i Malawi została wyróżniona nagrodą za najlepszą prezentację podróżniczą. Podczas dwóch kolejnych edycji łódzkiego Festiwalu „Noc Podróżnika” otrzymałem dwie nagrody. W 2014 roku wyróżnione zostały pokazy o Gabonie i o Galapagos. Były wybierane przez publiczność najlepszymi pokazami Festiwalu.

W lutym 2015 roku wystąpiłem na Festiwalu Na Szage w Poznaniu. Otrzymałem dwie nagrody. Zarówno jury, jak i zgromadzona publiczność uznali, że pokaz „Gabon, Sao Tome – góry, goryle, szympansy, mandryle” był najlepszym pokazem Festiwalu. Z Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń w Poznaniu również wróciłem z nagrodą za pokaz o Gabonie i Wyspach Św. Tomasza i Książęcej.

Robert Gondek na pokazie zdjęć z Afryki
Robert Gondek na pokazie zdjęć z Afryki

Pokazy zdjęć na festiwalach podróżniczych

Od niemal dziesięciu lat regularnie prezentuję pokazy zdjęć na festiwalach podróżniczych. Brałem udział w kilkudziesięciu festiwalach podróżniczych w całej Polsce. Wystąpiłem między innym na:

 • Kolosach w Gdyni,
 • Włóczykiju w Gryfinie,
 • Festiwalu Slajdów Podróżniczych TERRA w Warszawie,
 • OSOTT w Rzeszowie.,
 • Podkarpackim Kalejdoskopie Podróżniczym w Rzeszowie,
 • Explorers Festival w Łodzi,
 • Travenaliach w Krakowie,
 • Wanodze w Wejherowie,
 • Festiwalu „Podróżnicy” w Bydgoszczy,
 • Dolnośląskim Festiwalu 17 Południk w Pasterce,
 • „Wiatrakach” w Raciborzu,
 • Bonawenturze w Starym Sączu,
 • 100drodze we Wschowie.

Oprócz tego byłem między innymi gościem festiwali w Rybniku, Wrocławiu, Częstochowie, Gomunicach i Bydgoszczy.

O podróżach opowiadam również w ramach największych cyklicznych spotkań podróżniczych w Warszawie w kinie Luna (Slajdy Podróżnicze In Mundo) oraz w kinie Wisła (Spotkania Klubu Jarema). Latem 2016 roku organizowałem również cykl siedmiu spotkań pod nazwą „Wakacyjny cykl spotkań podróżniczych”.

Spotkania podróżnicze - jeden z plakatów festiwalowych
Pokazy zdjęć na festiwalach podróżniczych – Plakat festiwalowy

O czym opowiadam

W mojej ofercie znajduje się kilka różnych opowieści podróżniczych. Opowiadam o Tanzanii, Kenii, Ugandzie, Malawi, Rwandzie, Burundi, Namibii, Botswanie, Gabonie, Wyspach Św. Tomasza i Książęcej, Etiopii, Maroku, Kamerunie, Zimbabwe i Ghanie. W ofercie mam również pokazy z Ameryki Południowej (Ekwador, Wyspy Galapagos) oraz z Polski! Bardzo często mam również przyjemność opowiadania o przyrodzie Afryki oraz Ameryki Południowej uczniom szkół podstawowych.

Poniżej znajdziesz fragment jednego z tak zwanych trailerów oferowanych przeze mnie pokazów.

Eventy podróżniczo – przyrodnicze o tematyce afrykańskiej

Korzystając z posiadanej wiedzy o Afryce, górach, fotografii i przyrodzie, a także z ogromnego doświadczenia w prowadzeniu profesjonalnych spotkań podróżniczych prowadzę również eventy o podróżniczo – przyrodnicze o tematyce afrykańskiej. Podczas eventów, spotkań integracyjnych, spotkań sprzedażowych i rozrywkowych jestem prowadzącym, konferansjerem, a także specjalistą w swojej dziedzinie. Prowadzę konkursy, warsztaty, opowiadam i motywuje. Z moich usług skorzystały między innymi takie firmy, jak: Santander Consumer Bank S.A., TUiR Allianz Polska S.A., czy Major Sp. z o.o..

Eventy podróżniczo - przyrodnicze o tematyce afrykańskiej
Eventy podróżniczo – przyrodnicze o tematyce afrykańskiej

Propozycje spotkań podróżniczych

Autorskie spotkania podróżnicze dla uczniów Szkół Podstawowychzobacz szczegóły,

Spotkania autorskie (podróżnicze) dla widzów Domów Kultury i czytelników Bibliotekzobacz szczegóły,

Wykłady i spotkania podróżnicze dla słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wiekuzobacz szczegóły,

Spotkania podróżnicze i przyrodnicze dla dzieci podczas półkolonii i feriizobacz szczegóły,

Spotkania podróżnicze i przyrodnicze dla przedszkolakówzobacz szczegóły,

Podróżnicze i motywacyjne spotkania dla firmzobacz szczegóły,

Spotkania autorskie (podróżnicze) w formie online to propozycja tradycyjnych spotkań autorskich przeniesiona do sieci Internet przeznaczona dla każdej grupy odbiorców – zobacz szczegóły.

Kalendarz spotkań podróżniczych

Kalendarz wszystkich spotkań podróżniczych z moim udziałem znajdziecie w tym kalendarzu spotkań:

Pokazy zdjęć i spotkania autorskie w formie online

W czasie, gdy brak jest możliwości organizowania tradycyjnych spotkań w placówkach kulturalnych pojawiło się zapotrzebowanie na spotkania autorskie w formie online. Nie trzeba przygotowywać sali widowiskowej, ustawiać krzesełek, zaciemniać okien, przygotowywać ekranu, czy nagłośnienia i martwić się, czy nie zabraknie miejsc siedzących. Istniej możliwość spotkania się w Internecie na spotkaniach podróżniczych (autorskich) w formie online!

Wszyscy zainteresowani, którzy mają komputer i dostęp do Internetu bez najmniejszego problemu mogą uczestniczyć w takim spotkaniu bez wychodzenia z domu. Wystarczy przygotować ulubiony napój lub przekąskę, usiąść wygodnie, włączyć komputer lub telefon, wejść na stronę facebookową placówki organizującej spotkanie i kliknąć w transmisję spotkania na żywo.

Nic więcej! Można w spokoju obejrzeć prowadzone przeze mnie spotkanie on-line! Spóźnialscy nie muszą się krępować. Mogą dołączyć do spotkania w taki sam sposób lub obejrzeć jego powtórkę w tym samym miejscu przez kolejnych kilka dni.

W trakcie spotkania jest możliwość pisania komentarzy, zadawania pytań (pisemnie pod trwająca transmisją). Śledzę ukazujący się materiał przed komputerem i na żywo odpisuję na zadawane pytania/komentarze. Coraz więcej instytucji decyduje się na taką współpracę, a spotkania autorskie online przyczyniają się do unowocześnienia oferty. Pozwalają też na zaangażowanie widzów, którzy być może nigdy nie trafiliby do stacjonarnej lokalizacji placówki.