Spotkanie podróżnicze z Robertem Gondkiem

Pokazy zdjęć

Pokazy zdjęć

Pokazy zdjęć z odległych, egzotycznych i ciekawych krajów to obecnie jedna z najpopularniejszych form prezentacji dorobku podróżniczego. Korzystając z wieloletniego doświadczenia postanowiłem dzielić się własnymi przeżyciami. Z chęcią opowiadam o miejscach, które odwiedziłem. Od kilku lat oferuję tematyczne pokazy, dedykowane różnym grupom odbiorców. W ciągu pięciu lat poprowadziłem już ponad 500 pokazów zdjęć w przeróżnych miejscach i dla wielu różnych grup odbiorców. Na mapie możecie zobaczyć miejsca, w których występowałem (oznaczone zielonym kolorem) i miejsca, w których w najbliższym czasie posłuchacie o moich podróżach (oznaczone czerwonym kolorem).

Spotkania podróżnicze

Spotkania podróżnicze odbywają się w ośrodkach kultury, bibliotekach, szkołach, przedszkolach, w klubach i kawiarniach podróżniczych oraz podczas festiwali podróżniczych. Moje pokazy to profesjonalnie przygotowane multimedialne opowieści ilustrowane zdjęciami, filmami, ciekawym komentarzem oraz oryginalną muzyką z regionu, o którym opowiadam.To historie o miejscach, ludziach oraz przygody, które przeżyłem podczas podróży. Spotkania odbywają się w całej Polsce, a ich tematyka zawsze jest indywidualnie dopasowywana do wieku i grupy odbiorców.

Pokazy zdjęć Roberta Gondka
Pokazy zdjęć Roberta Gondka

Nagradzane pokazy

Dodatkową rekomendacją z pewnością będzie informacja, że moje pokazy zdjęć otrzymały już kilka nagród podczas festiwali podróżniczych w całej Polsce. W maju 2014 roku podczas Festiwalu Podróżniczego w Środzie Wielkopolskiej prezentacja z wyprawy do Zambii i Malawi została wyróżniona nagrodą za najlepszą prezentację podróżniczą. Podczas dwóch kolejnych edycji łódzkiego Festiwalu „Noc Podróżnika”, w czerwcu oraz grudniu 2014 roku, pokazy „Galapagos” oraz „Gabon – góry, goryle, szympansy, mandryle” były wybierane przez publiczność najlepszymi pokazami Festiwalu.
W lutym 2015 roku wystąpiłem na Festiwalu Na Szage w Poznaniu. Otrzymałem dwie nagrody. Zarówno jury, jak i zgromadzona publiczność uznali, że pokaz „Gabon, Sao Tome – góry, goryle, szympansy, mandryle” był najlepszym pokazem Festiwalu. Z Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń w Poznaniu również wróciłem z nagrodą za pokaz o Gabonie i Wyspach Św. Tomasza i Książęcej.

Pokazy zdjęć na festiwalach podróżniczych

W ostatnich 6 latach brałem udział w kilkudziesięciu festiwalach podróżniczych w całej Polsce. Wystąpiłem między innym na Kolosach w Gdyni, na Włóczykiju w Gryfinie, na Festiwalu Slajdów Podróżniczych TERRA w Warszawie, na OSOTT w Rzeszowie, na Podkarpackim Kalejdoskopie Podróżniczym w Rzeszowie, Explorers Festival w Łodzi, na Travenaliach w Krakowie, na Wanodze w Wejherowie, na Festiwalu „Podróżnicy” w Bydgoszczy, na Dolnośląskim Festiwalu 17 Południk w Pasterce, na „Wiatrakach” w Raciborzu, na Bonawenturze w Starym Sączu i na 100drodze we Wschowie. Oprócz tego byłem gościem festiwali w Rybniku, Wrocławiu, Częstochowie, Gomunicach i Bydgoszczy. O moich podróżach opowiadam również w ramach największych cyklicznych spotkań podróżniczych w Warszawie w kinie Luna (Slajdy Podróżnicze In Mundo) oraz w kinie Wisła (Spotkania Klubu Jarema). Latem 2016 roku po raz pierwszy organizowałem cykl siedmiu spotkań pod nazwą „Wakacyjny cykl spotkań podróżniczych”.

Plakat festiwalowy
Plakat festiwalowy

O czym opowiadam

W mojej ofercie znajduje się już 10 różnych slajdowisk. Opowiadam o Tanzanii, Kenii, Ugandzie, Malawi, Rwandzie, Burundi, Namibii, Botswanie, Gabonie, Wyspach Św. Tomasza i Książęcej, Etiopii, Maroku, Kamerunie, Zimbabwe i Ghanie. W ofercie mam również ciekawe pokazy z Ameryki Południowej (Ekwador, Wyspy Galapagos) oraz z Polski! Bardzo często mam przyjemność opowiadania o przyrodzie Afryki oraz Ameryki Południowej uczniom szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz przedszkolakom. Poniżej znajdziecie fragment jednego z tak zwanych trailerów oferowanych przeze mnie pokazów.

Propozycje spotkań podróżniczych

PÓŁKOLONIE – Propozycja spotkań podróżniczych dla dzieci podczas półkolonii i ferii – zobacz szczegóły

SZKOŁY PODSTAWOWE – Propozycja spotkań podróżniczych dla dzieci ze Szkół Podstawowych – zobacz szczegóły

PRZEDSZKOLA – Propozycja spotkań podróżniczych dla przedszkolaków – zobacz szczegóły

DOMY KULTURY I BIBLIOTEKI – Propozycja spotkań podróżniczych w Domach Kultury i Bibliotekach – zobacz szczegóły

UTW – Propozycja spotkań podróżniczych dla Uniwersytetów Trzeciego Wieku – zobacz szczegóły

SPOTKANIA MOTYWACYJNE – Propozycja spotkań motywacyjnych dla firm – zobacz szczegóły

Kalendarz spotkań podróżniczych

Kalendarz moich spotkań podróżniczych znajdziecie poniżej: