Wyprawy do Afryki i nie tylko

Wyprawy do Afryki i nie tylko

Wyprawy do Afryki i nie tylko

Podróżuję po świecie i organizuję wyprawy do Afryki i nie tylko od ponad 20 lat. W Afryce po raz pierwszy byłem w roku 2001. Od tego czasu wracałem już 16 razy podróżując do 20 afrykańskich krajów. Realizuję projekt „W drodze na najwyższe szczyty Afryki„, którego celem jest zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju. Posiadam ogromną wiedzę na temat wielu krajów i gór, w szczególności w Tanzanii, Namibii, Botswanie, Malawi, Etiopii, Kenii, Ghanie, Kamerunie, Rwandzie i Ugandzie. Moje wyprawy organizuję sam. Do tej pory zawsze przebiegały zgodnie z tym, jak sobie zaplanowałem, co w Afryce rzadko się zdarza.

Po licznych spotkaniach podróżniczych spotykam się z pytaniami o to, jak takie wyprawy zorganizować. Czy jest drogo? Na co uważać? Wiele osób prosi o polecenie miejscowych agencji turystycznych, z których usług korzystałem podczas moich podróży. Zdarzają się również chętni, pytający o to, czy mógłbym specjalnie dla nich ułożyć program. Czy mógłbym wyruszyć w podróż razem z nimi? Pomyślałem, w zasadzie czemu nie? Dlatego, korzystając z doświadczenia w organizowaniu wypraw na afrykański kontynent i posiadając spore znajomości w wielu krajach postanowiłem podzielić się doświadczeniem.

Na szczycie Kilimandżaro
Na szczycie Kilimandżaro

Co proponuję?

We współpracy z Klubem Podróży Horyzonty po raz kolejny proponuję wspólną wyprawę do Tanzanii na Kilimandżaro, Mount Meru, safari w Parku Narodowym Jeziora Manyara, Parku Narodowym Tarangire, wizytę w kraterze Ngorongoro oraz pobyt na Zanzibarze. Tu można znaleźć program wyprawy i jej szczegóły: Wyprawa do Tanzanii z Robertem Gondkiem

Proponuję również układanie programów na życzenie oraz wspólne wyprawy śladami moich podróży na afrykańskie szczyty. Oferuję też pilotaż wypraw do Afryki organizowanych przez inne biura podróży. Dlatego zapraszam wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z propozycją współpracy przy pilotażu wypraw do Afryki oraz informacjami.

Wszystkich zainteresowanych wyjazdem lub współpracą zapraszam do kontaktu. Wystarczy napisać do mnie mejla na adres podany w zakładce Współpraca i kontakt.