Mount Kenya - najwyższa góra w Kenii

Mount Kenya – najwyższa góra w Kenii

Mount Kenya – najwyższa góra w Kenii

Mount Kenya – najwyższa góra w Kenii. Trzy najwyższe wierzchołki to: Batian (5199 m n.p.m.), Nelion (5188 m n.p.m.) i Point Lenana (4985 m n.p.m.). 24 stycznia 2012 roku zdobyłem trzeci pod względem wysokości wierzchołek Mount Kenya.

Trekking w Kenii traktowaliśmy jak aklimatyzację. Nie zamierzaliśmy zdobywać najwyższego wierzchołka masywu. Chcieliśmy wejść na trzeci pod względem wysokości: Point Lenana mierzący 4985 m n.p.m. Dlaczego na trzeci? Wyjaśnienie było proste. Nie posiadaliśmy wystarczających umiejętności wspinaczkowych, aby porwać się na jeden z dwóch wyższych.

Udało się. Szliśmy drogą Sirimon, jedną z kilku możliwych tras prowadzących na szczyt. Trekking na Point Lenana jest dużo łatwiejszy niż wejście na Kili. Po pierwsze dlatego, że jest krótszy (czterodniowy). Po drugie dlatego, że nocujemy w drewnianych domkach – schroniskach, gdzie jest nieco cieplej niż w namiotach. A po trzecie idziemy na dużo niższą wysokość. I tylko pod sam koniec pokonujemy kilkanaście metrów w górę, korzystając z zabezpieczeń w postaci metalowych klamer i łańcuchów przytwierdzonych do skał.

Na szczycie czeka wspaniała nagroda. Nieprawdopodobne widoki na lodowiec i dwa wyższe wierzchołki masywu Kenii. A w oddali można dostrzec zarys Kilimandżaro, oddalonego w linii prostej o około 300 kilometrów.

Krajobrazowo bajecznie. Absolutne przeciwieństwo widoków z podejścia na Kilimandżaro. Gdyby ktoś rozważał, czy ładniejsze widoki znajdzie na Mount Kenya, czy na Kilimandżaro – odpowiedź jest prosta – trzeba wybrać kenijską górę.

Mount Kenya - najwyższa góra w Kenii
Najwyższa góra w Kenii – na wierzchołku Point Lenana

Poradnik przed podróżą do Kenii – Ebook

Jeśli myślisz o podróży do Afryki mam dla Ciebie więcej przydatnych wskazówek i porad, z których możesz skorzystać podczas planowania swojej afrykańskiej podróży. Korzystając z wielu własnych doświadczeń przygotowałem dla Ciebie „Poradnik przed podróżą do Afryki – Tanzania, Kenia” w postaci czytelnego Ebooka w czterech najpopularniejszych elektronicznych formatach do pobrania: pdf, mobi, epub oraz pdf na komórkę.

Ebook Poradnik przed podróżą do Tanzanii i Kenii - poziome informacje

To jedyny, aktualny i kompletny tego typu praktyczny poradnik podróżniczy, który ułatwia przygotowania i planowanie wyjazdów na Czarny Ląd. Znajdziesz go tu: w moim sklepie Szczyty Afryki. Naprawdę polecam!

Album fotograficzny ze zdjęciami z Kenii

Polecam też album fotograficzny „W drodze na najwyższe szczyty Afryki” (jestem jego autorem!) ze zdjęciami przyrody, zwierząt i gór z różnych państw Afryki (również z Kenii). Znajdziesz w nim również sporo informacji praktycznych, wspomnienia i ciekawostki na temat wędrówek po afrykańskich górach, safari i podróżowaniu po Afryce. Oczywiście są w nim też obszerne fragmenty poświęcone górom i podróżowaniu po Kenii.

Album z pięknymi zdjęciami z Afryki - W drodze na najwyższe szczyty Afryki